Jak przygotować felgi do malowania?

Felgi samochodowe to elementy, które ulegają wyjątkowo intensywnej eksploatacji. Mają nieustanny kontakt z zabrudzeniami, trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz wilgocią, która może doprowadzić do korozji. Nietrudno również o ich zarysowanie, które potrafi wpłynąć bardzo negatywnie na wygląd kół, a więc i całego samochodu. Gdy felgi przestaną prezentować się atrakcyjnie, dobrym rozwiązaniem jest ich renowacja, w tym przede wszystkim ponowne malowanie. Nim jednak przystąpi się do nakładania farby, trzeba najpierw odpowiednio przygotować felgi do tego procesu.

Jak skutecznie oczyścić felgi?

Przygotowanie felg do malowania jest niezbędne, aby farba miała odpowiednią przyczepność i zachowała właściwą trwałość. Pokrycie nią nierównej, zabrudzonej powierzchni sprawi, że bardzo szybko zacznie odchodzić i prezentować się niekorzystnie. Pierwszym krokiem jest usunięcie starego lakieru przy pomocy środków chemicznych. Kolejnym zaś czyszczenie mechaniczne, a jednym z najskuteczniejszych sposobów usunięcia rdzy i zabrudzeń jest piaskowanie. Pozwala ona szybko i efektywnie wyczyścić nawet trudno dostępne miejsca, pozostawiając gładką i równą powierzchnię.

Ta wyjątkowa metoda wykorzystuje specjalny piasek oraz powietrze pod bardzo wysokim ciśnieniem, które uderzają wspólnie w powierzchnię, skutecznie ją wygładzając. Odrywają wszystkie zabrudzenia, nawet te przywarte wyjątkowo mocno, trudne do usunięcia innymi metodami. Piaskowanie felg jest również doskonałym sposobem na pozbycie się nierówności. Jeśli zaś w ich powierzchni pozostały jakieś wyraźne ubytki, powinno się uzupełnić je przed rozpoczęciem malowania.

Jak wygląda malowanie felg?

Po dokładnym oczyszczeniu i wygładzeniu powierzchni felg można przystąpić do pokrywania jej farbą. W przypadku elementów metalowych najlepiej sprawdza się malowanie oraz lakierowanie proszkowe i to właśnie tę metodę polecamy, a także wykonujemy w naszej firmie. Farba w wygodnej formie proszku bardzo łatwo przylega do powierzchni, dokładnie w takiej ilości, która jest wymagana do jej pokrycia. Pozwala to uniknąć jej nierównomiernego położenie, w tym nieestetycznych zgrubień.