Jak odnowić ramę rowerową, przywracając jej dawny blask?

Zadbany i okresowo odnawiany rower może posłużyć nam nawet kilkanaście lat. Często jednak decydujemy się na wymianę, gdy rama ma już za sobą lata świetności i są widoczne na niej różnego rodzaju uszkodzenia. Na szczęście istnieje tani sposób, by przywrócić jej nienaganny wygląd i przedłużyć żywotność ulubionego roweru. Jak to zrobić?

Na czym polega odnawianie ram rowerowych?

Zdecydowanie najlepszym sposobem na odnowienie ramy rowerowej jest jej ponowne pomalowanie. Oczywiście można to zrobić samodzielnie, przy czym jest to czynność dość długotrwała, której efekt może odbiegać od oczekiwań. Alternatywą jest malowanie ram rowerowych w wyspecjalizowanych punktach, takich jak nasz. Wykorzystujemy metodę proszkową, która pozwala na:

  • dokładne pokrycie ramy powłoką lakierniczą,
  • wybranie dowolnego koloru pigmentu z palety RAL,
  • upewnienie się, że powłoka będzie odporna na działanie czynników atmosferycznych.

Cały proces przebiega fachowo, przy użyciu przeznaczonych do tego celu produktów. Dlatego też można liczyć, że rower będzie finalnie prezentował się jak nowy.

A co z uzupełnianiem ubytków?

Oczywiście używany przez lata rower zazwyczaj nosi głębsze ślady użytkowania. Są to różnego rodzaju ubytki, które przed malowaniem muszą być uzupełnione, np. specjalną szpachlą piecową. Jest to bardzo ważny etap odnawiania ramy rowerowej, bowiem bez niego efekt odbiegałby od oczekiwanego.

Często niezbędne jest również spawanie elementów, czym także zajmujemy się, wykonując nasze usługi. Dzięki temu osiąga się równomierny efekt pokrycia kolorem.

Czy odnowienie ramy rowerowej daje długotrwały efekt?

Jednym z atutów odnowienia ramy rowerowej metodą proszkową jest to, że efekt jest naprawdę długotrwały. W przypadku najtańszych, domowych metod istnieje bowiem ryzyko odpryskiwania lakieru i to już po krótkim czasie. Dodatkowo kolor może wyglądać nierównomiernie, co jest związane przede wszystkim z tym, że techniki te są niedoskonałe i nie gwarantują gładkości powierzchni.

Jak widać odnowienie ramy rowerowej jest możliwe i stanowi naprawdę niewielką część ceny zakupu nowego. Jeśli chcesz skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia w tym zakresie, zachęcamy Cię do kontaktu.