Na czym polega renowacja felg samochodowych?

Felgi samochodowe należą do niezwykle ważnych elementów auta. To one gwarantują jego poruszanie się po drogach, wraz z oponą składając się na koło, bez którego samochód nie pojedzie. Wyróżnia się felgi stalowe oraz aluminiowe.

Felgi aluminiowe stanowią jednak coś nieco więcej, ponieważ to one znacząco poprawiają wygląd pojazdu, sprawiając, że nabiera on charakteru. Felgi należą jednak do części, które znacząco podlegają uszkodzeniom. W wyniku nierówności na drodze, czy obiciu o krawężnik, potrafią się odkształcić, lub nawet złamać. A w wyniku wpływu warunków atmosferycznych oraz kurzu i piasku dochodzi do ich zarysowań i utraty pierwotnego blasku. Należy dbać o ich stan, zarówno techniczny jak i kosmetyczny, ponieważ nasze bezpieczeństwo jest ważne, a wygląd felg przekłada się na ocenę samochodu. Felgi oczywiście można wymieniać na nowe, jednak jest to dosyć kosztowne przedsięwzięcie. Można w to miejsce sporo zaoszczędzić, oddając felgi do B.K. Perfekt na renowację.

Czy jest renowacja?

Renowacja stanowi nic innego jak odnowienie danej rzeczy, przywrócenie jej wyglądu i stanu jakościowego do pierwotnego, fabrycznego stanu. Warto jednak dopytać pracowników firmy, o koszty związane z odnowieniem. Bywa, że stan felg jest tak dramatyczny, że ich renowacja zbliży się do zakupu nowych felg, lub zakupu używanych, które będą w lepszym stanie i bardziej opłacalne stanie się ich odnowienie, niż odnowienie tych już będących w naszym posiadaniu. Zawsze jest to sprawa indywidualna.

Renowacja felg składa się z wielu różnych czynności, pierwszą jest prostowanie felg, które polega na przywróceniu ich pierwotnego kształtu. W przypadku felg stalowych jest to trudniejsze zadanie, ponieważ sam materiał jest twardy i trudny do prostowania. Niektóre elementy należy na nowo zespawać, inne uszkodzenia wyszlifować. Jednak po renowacji, felgę stalową należy odpowiednio zabezpieczyć poprzez lakierowanie, po wcześniejszym jej piaskowaniu i usunięciu korozji z felgi. Felgi aluminiowe o wiele prościej jest naprawić poprzez bicie boczne, ponieważ sam materiał jest bardziej miękki od stali, jednak już spawanie znacząco osłabia daną część felgi. Chromowane elementy zazwyczaj podlegają wymianie. Niewielkie uszkodzenia i zarysowania usuwa się poprzez jej spolerowanie. Całość pokrywa się podkładem i farbą. Renowacja felg to proces wymagający sumienności i staranności, dlatego swoje kosztuje. Wciąż jednak odnowienie felg bywa nawet o połowę tańsze, niż zakup nowych felg stalowych, czy alufelg.